Nietolerancja histaminy - objawy, diagnostyka, dieta

Odzyskaj energię, siłę, zadbaj o hormony z DietaHit

Bądź Kobietą HIT

Czujesz, że Twój organizm zaczyna wołać o pomoc? Zmagasz się z chorobą zapalną, dolegliwościami z przewodu pokarmowego i nie wiesz już, co możesz jeść? Masz bóle głowy, skoki ciśnienia i spadki nastroju, a ciągły stres tylko pogłębia te dolegliwości? Twoja masa ciała ciągle się waha i odnosisz wrażenie, że żadna dieta nie działa na Ciebie? Chcesz odzyskać energię, pozbyć się kłopotliwych dolegliwości i odzyskać radość z życia?

Skąd bierze się nadmiar histaminy?

Geny, dieta, czy może stres?

Skoro na straży prawidłowego stężenia histaminy stoją dwa główne enzymy – DAO i HNMT, ich zbyt mała ilość może skutkować tym, że rozkład histaminy będzie o wiele mniej efektywny. Dla uściślenia –HNMT rozkłada histaminę w środku komórek, natomiast DAO „robi porządek” z histaminą, która znajduje się na zewnątrz komórek, czyli na przykład w świetle przewodu pokarmowego.

Rzeczywiście, niedobór wyżej wspomnianych enzymów jest jedną z głównych przyczyn nietolerancji histaminy.

Jak to jest jednak możliwe, że ktoś ma za mało enzymów?

Ponieważ DAO produkowane jest głównie w jelitach, to ich dobrostan (lub jego brak) decyduje o tym, czy ta produkcja będzie zachodziła sprawnie. Duża dysbioza jelitowa, przerosty drożdżaków, infekcje pasożytnicze, czy uszkodzenia nabłonka jelitowego w wyniku procesu chorobowego mogą skutecznie zaburzyć produkcję enzymów jelitowych, w tym właśnie DAO.

U niektórych osób niedobór enzymów wynika jednak z…genów.

Jeśli objawy nietolerancji histaminy towarzyszą Ci od dzieciństwa, to prawdopodobnie jest ona zapisana w Twoim DNA.

Enzymy rozkładające histaminę mają swoich pomocników – to m.in. witaminy z grupy B, witamina C, miedź i cynk. Niedobory tych składników będą utrudniały skuteczny rozkład histaminy, dlatego tak ważne jest, by Twoja dieta była odpowiednio zbilansowana.

Pozostając w temacie odżywiania – zbyt duże spożycie produktów bogatych w histaminę lub tych, które zwiększają jej wydzielanie, to oczywiście prosta droga do tego, by tej aminy było w organizmie zbyt dużo.

Co jeszcze przyczynia się do zwiększenia stężenia histaminy w ustroju?

Wszystko to, co stresuje organizm – przemęczenie, niedobór snu, nadmierny wysiłek fizyczny, czy obciążenia emocjonalne.Żyjesz pod presją i w ciągłym stresie, a nadmiar obowiązków zabiera Twój czas na odpoczynek i relaks? Być może właśnie w ten sposób stymulujesz komórki tuczne do ciągłego wydzielania histaminy.

HITdieta to program,w którego skład wchodzi:

Opracowany przez nas 14-dniowy plan żywieniowy wraz z pełnym opisem posiłków i listą zakupów. Nie proponujemy ci jednego, uniwersalnego planu. Możesz wybrać spośród kilku wariantów kalorycznych i produktowych, aby nasze narzędzie możliwie najlepiej odpowiadało Twoim potrzebom.

Planer treningowy, tabela pomiarów.

2 nagrane treningi przygotowane przez doświadczoną trenerkę Beatę Hołowko.

Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której udostępniamy dodatkowe materiały, organizujemy tematyczne live i wspieramy naszych podopiecznych podczas wdrażania Diety HIT.

UZYSKAJ DOSTĘP - 99 zł

Sprawdź jakie są objawy nietolerancji histaminy.W jakich produktach jest histamina.Jak sprawdzić czy masz nietolerancję histaminy.

Pobierz nasz darmowy e-book. Dowiedz się czy cierpisz na nietolerancję histaminy.Sprawdź podstawy diety antyhistaminowej. 

Nietolerancja histaminy - darmowy E-book

Jaki masz cel?

Wybierz interesujący Cię program i rozpocznij przygodę z DietąHit!

Przed

Nadmiar wody w organizmie, opuchlizny

Wzdęcia, bóle brzucha, biegunki, zaparcia, kolki brzuszne.

Mgła umysłowa, zaburzenia koncentracji, wysoki poziom lęku.

Migreny, częste bóle głowy.

Trądzik, liszaj, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca.

Wahanie wagi.

Bóle reumatyczne.

Bezsenność, trudności w zasypianiu.

Tachykardia, arytmia, skoki ciśnienia.

Silne bóle menstruacyjne, PMS- zespół napięcia przedmiesiączkowe.

Przewlekłe infekcje zatok, katar, łzawienie.

Po

Uczucie lekkości, brak obrzęków.

Poprawa pracy przewodu pokarmowego, płaski brzuch, brak wzdęć i gazów.

Poprawa koncentracji, pamięci, większa odporność na stres.

Zmniejszenie częstości występowania migren i silnych bólów głowy.

Poprawa kondycji skóry.

Ustabilizowanie masy ciała.

Zmniejszenie bólów w stawach.

Poprawa jakości snu.

Wyrównanie ciśnienia.

Wyciszenie dolegliwości związanych z cyklem.

Zmniejszenie dolegliwości.

Blog

Poszerz swoją wiedzę, zainspiruj się naszymi przepisami, zacznij żyć zdrowiej dzięki naszym artykułom.

WSZYSTKIE WPISY

HitMetamorfozy

Sprawdź, co o Diecie Hit piszą osoby, które już ją stosują.

Nasze social media!

Jesteśmy na instagramie! Obserwuj!

Dieta HIT jest prosta i nie obciąża domowego budżetu! Jest idealna dla zapracowanych i zmęczonych kobiet.

Wszystkie posiłki, które znajdują się w Diecie HIT zostały opracowane w taki sposób, by ich przygotowanie nie wymagało dużego nakładu pracy i czasu. Wybrane przez nas produkty bez problemu zakupisz w każdym markecie. Dzięki przemyślanemu układowi posiłków nie będziesz marnować składników, a Twój domowy budżet odetchnie z ulgą.

HitTrening

Chcesz poczuć się kobietą HIT i dodatkowo zrzucić zbędne kilogramy? Wiedz, że żadna dieta nie przyniesie spektakularnych rezultatów bez aktywności fizycznej.

Dlatego w naszym programie, oprócz diety otrzymujesz także profesjonalne treningi, opracowane przez doświadczoną trenerkę Beatę Hołowko. Nasza trenerka przygotowała 2 kompletne treningi, dzięki którym wzmocnisz swoje ciało i odzyskasz kondycję.