Aleksandra Majsnerowska

mgr Aleksandra Majsnerowska

Dietetyk kliniczny, pedagog.

Z wykształcenia dietetyk kliniczny oraz pedagog. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Propagatorka zdrowego stylu życia oraz animatorka aktywności fizycznej.

Autorka programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Organizuje i prowadzi liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania poświęcone zdrowiu. Na co dzień swoją poradnię prowadzi w Centrum Rodziny, gdzie współpracuje z Fundacją Rodziny oraz Szkołą Rodzenia Ksenia.

W ramach Akademii Zdrowej Rodziny współprowadzi warsztaty dla przyszłych mam dotyczące żywienia kobiet w ciąży oraz żywienia dzieci. W Ośrodku Diagnostyczno-Leczniczo-Rehabilitacyjnym „Elfik” pracuje z małymi pacjentami z zaburzeniami rozwoju oraz spektrum autyzmu. Współpracuje z Ośrodkiem Troski o Płodność „Juglans”.

W pracy zawodowej wiele uwagi poświęca prawidłowemu funkcjonowaniu mikroflory jelitowej swoich pacjentów. Specjalizuje się w dietoterapii zaburzeń spektrum autyzmu, alergii i nietolerancji pokarmowych oraz chorób autoimmunizacyjnych.

Katarzyna Nowak

mgr Katarzyna Nowak

Dietetyk kliniczny, biotechnolog, edukator w cukrzycy.

W FoodMed Centrum prowadzi dział dietetyki klinicznej. Z wykształcenia dietetyk kliniczny, biotechnolog i edukator w cukrzycy.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie studiów magisterskich badała molekularne mechanizmy leżące u podstaw zaburzeń naczyniowych. W ramach programu stypendialnego uczestniczyła w badaniach nad wpływem czynników środowiskowych na DNA człowieka prowadzonych w Instytucie Genomiki i Biotechnologii na Uniwersytecie w Vila Real.

Uczestniczyła w wielu programach o tematyce prozdrowotnej organizowanych przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Specjalizuje się w dietoterapii zaburzeń gospodarki węglowodanowej i hormonalnej, a także w dietoterapii w onkologii. W ramach Akademii FoodMed prowadzi warsztaty dla pacjentów z insulinoopornością oraz z chorobami tarczycy.

Prowadzi edukację dietetyczno diabetologiczną dla pacjentów stosujących intensywną insulinoterapię (także dla tych stosujących osobiste pompy insulinowe) oraz dla ciężarnych z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. Wraz z Aleksandrą Majsnerowską współpracuje z Laboratorium testDNA, udzielając wsparcia merytorycznego i prowadząc konsultacje indywidualne.

W ramach współpracy z Fundacją Centrum Rodziny oraz Ośrodkiem Troski o Płodność „Juglans” prowadzi dietoterapię oraz warsztaty edukacyjne dla niepłodnych par.

Alicja Karwot-Sikora

mgr Alicja Karwot-Sikora

Dietetyk sportowy.

Z wykształcenia dietetyk ze specjalnością dietetyka w sporcie i odnowie biologicznej. Z zamiłowania sportowiec. Medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski, turniejów ogólnopolskich i miedzynarodowych w karate tradycyjnym. Członek PZKT. Posiadaczka stopnia mistrzowskiego 1 DAN ITKF.

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła stawiając pierwsze kroki na macie. Trenowała m.in kick boxing i karate tradycyjne, z którym związana jest do dnia dzisiejszego.

W FoodMed Centrum układa plany żywieniowe profesjonalnym sportowcom oraz osobom uprawiającym sport na poziomie amatorskim. Propagatorka zdrowego i aktywnego stylu życia, który od lat towarzyszy jej i rodzinie. Prowadzi warsztaty i pogadanki, a także zajęcia ruchowe i kursy samoobrony.

Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Samoobrona, Instruktor Programu „Mały Karateka”, instruktor w KK Nidan w Zielonej Górze, Specjalista ds. Zarządzania Małymi i Średnimi Przedsiębiorstwami. Absolwentka trzech uczelni oraz uczestniczka kursów doskonalących i szkoleń z zakresu dietetyki, a także związanych ze sportami i sztukami walki. Stawia na ciągły rozwój, by wychodzić naprzeciw potrzebom swoich klientów.

Anna Woźniak

mgr Anna Woźniak

Specjalista ds. diagnostyki.

Absolwentka wydziału Prawa i Administracji, ukończyła dwa fakultety na Uniwersytecie Poznańskim. Współorganizatorka warsztatów pt. ”Stworzona do życia FIT”.

Udziela wsparcia w prowadzeniu programów edukacyjnych FoodMed Centrum dla dzieci i młodzieży. Na co dzień wykonuje badania diagnostyczne współpracując z dietetykami i lekarzami. Standaryzuje i koordynuje pracę FoodMed Centrum. Miłośniczka fotografii, zdrowej kuchni i eksperymentów kulinarnych.

Barbara Jasińska

mgr Barbara Jasińska

Położna, instruktor modelu Creighton, doradca życia rodzinnego.

Dyplomowana położna, posiada specjalizacje w zakresie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, dyplomowana Instruktor Modelu Creighton, afiliowany w Polskim Centrum Troski o Płodność FCCP. Od przeszło 32 lat przyjmuję dzieci na świat i za każdym razem zachwyca się potęgą i siłą jaka drzemie w kobiecym ciele, gdy wydaje dziecko na świat.

W swojej pracy korzysta ze swojego doświadczenia, wykorzystuje zdolności organizacyjne i dba o profesjonalizm. W trosce o płodność i zdrowie hormonalne swoich pacjentów prowadzi konsultacje i szkolenia. Uczy korzystania w praktyce z Modelu Creightona – metody która pozwala prowadzić samoobserwację w czytelny i zrozumiały sposób.

Basia traktuje pacjentki bardzo indywidualnie, pomagając im zrozumieć, to o czym mówi w danym momencie ich ciało. Wspiera w obserwacji cyklu (systemu hormonalnego), dostrzeganiu ewentualnych nieprawidłowości, wprowadzaniu dedykowanego leczenia. Pomaga pacjentkom troszczyć się o swoje zdrowe świadomie. Pracuje w nurcie NaProTECHNOLOGII, która podchodzi do troski o płodność w sposób holistyczny i jak najmniej inwazyjny. Działa także jako Doradca Życia Rodzinnego.

mgr Agnieszka Wiśniewska

Technolog żywienia, specjalista ds. żywienia człowieka oraz specjalista ds. psychodietetyki.

Absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu. Posiada specjalizację I stopnia z zakresu higieny i epidemiologii. Uczestniczka wielu szkoleń i kursów z zakresu bezpieczeństwa żywności i żywienia.

Od lat pracuje z osobami ze zdiagnozowanymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zarówno dziećmi jak i dorosłymi. Prowadzi konsultacje dietetyczne, szkolenia oraz warsztaty żywieniowe.

W pracy koncentruje się na wypracowaniu i utrwaleniu prawidłowych nawyków żywieniowych. Prowadzi treningi jedzenia u dzieci z zaburzeniami karmienia.

mgr Julita Hypki

Doula, promotorka karmienia piersią, instruktorka szkoły rodzenia i masażu Shantala, redaktorka Kwartalnika Laktacyjnego.

Działaczka zielonogórskiej Fundacji Centrum Rodziny, autorka i realizatorka lokalnych projektów promujących karmienie piersią i poszerzających świadomość społeczną w zakresie karmienia piersią: „Karmienie piersią – dobry start”, „Pierś do przodu” oraz „Karmienie piersią – dobry start w życie bez otyłości”.

Współorganizatorka akcji „Karmię swobodnie”. Współpracuje ze szkołami rodzenia i organizacjami pozarządowymi.