FoodMed Centrum

Jest bakterią odpowiedzialną za rozwój przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Stan ten prowadzi do rozwoju choroby wrzodowej.


FoodMed Centrum

To białko o właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybicznych, przeciwpasożytniczych i przeciwwirusowych. Stanowi ona część bariery nabłonkowej, dlatego zaburzenia w jej produkcji odgrywają znaczącą rolę m.in. w alergii (egzema i astma) oraz w chorobach zapalnych jelit.


FoodMed Centrum

To białko wiążące wapń i cynk, produkowane podczas procesów zapalnych przez monocyty, makrofagi, granulocyty obojętnochłonne, komórki nabłonka płaskiego.


FoodMed Centrum

To glikoproteina o wysokim powinowactwie do żelaza produkowana przez granulocyty obojętnochłonne. W przypadku aktywnego stanu zapalnego jelit leukocyty infiltrują śluzówkę. To prowadzi do podwyższenia laktoferyny w kale.


FoodMed Centrum

Badania DNA to nie tylko testy na ojcostwo. Z powodzeniem możecie je Państwo wykonać wtedy, kiedy zależy Państwu na ustaleniu pokrewieństwa, przy braku jednego z członków rodziny np.: po śmierci potencjalnego ojca.


FoodMed Centrum

Badania DNA to jedyny pewny sposób na ustalenie ojcostwa. Dzięki analizie największej ilości markerów DNA – aż 24, dopracowanym procedurom laboratoryjnym zagwarantowane macie Państwo, że uzyskany rezultat jest w 100% wiarygodny.


FoodMed Centrum

Zmęczenie, ogólne osłabienie, bóle brzucha i stawów mogą być pierwszymi objawami hemochromatozy – choroby genetycznej, która prowadzi do nadmiernego gromadzenia żelaza w organizmie. Jeśli dodatkowo badanie krwi wykazało podwyższony poziom tego pierwiastka koniecznie wykonaj test genetyczny. Dzięki temu możesz ocalić swoje zdrowie a nawet życie.


FoodMed Centrum

Jest najdokładniejszym i najszerszym testem tego typu dostępnym na świecie. W Polsce, jedyną alternatywą dla Testu NOVA są badania przesiewowe refundowane przez NFZ. Obejmują jednak znacznie mniej, bo zaledwie 27 jednostek chorobowych. Nie uwzględniają przy tym wszystkich możliwych zmian w genach – a jedynie te występujące najczęściej.


FoodMed Centrum

Polega na stopniowym zaniku mózgu spowodowanym odkładaniem się w nim substancji białkowej zwanej amyloidem. W wyniku tego komórki nerwowe przestają spełniać swoje zadania.