Strefa Rodziny

FoodMed Centrum zapewnia rodzinie kompleksowe wsparcie na każdym etapie jej rozwoju. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze, w której skład wchodzą dietetycy kliniczni, psychodietetyk, trener żywienia, psycholog i terapeuta, jesteśmy w stanie otoczyć fachową opieką całe rodziny, niezależnie od wieku, stanu zdrowia, stanu fizjologicznego czy aktywności fizycznej.

Promujemy rodzinne plany żywieniowe, obejmujące zarówno dzieci, jak i rodziców, ponieważ wyznajemy zasadę, że trwała zmiana nawyków żywieniowych u najmłodszych jest możliwa tylko, gdy cała rodzina będzie prowadzić zdrowy styl życia.


Planowanie rodziny

Podjęliście decyzje o powiększeniu rodziny? To wspaniale! Teraz musicie właściwie przygotować się do tego ważnego kroku. Zmiana nawyków żywieniowych, wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej i wyrównanie niedoborów witaminowo-mineralnych istotnie wpływają, na jakość komórek rozrodczych (zarówno męskich, jak i żeńskich), płodność kobiet i mężczyzn oraz niwelują ryzyko wystąpienia powikłań ciąży i wad rozwojowych u dziecka. Za minimalny okres przygotowawczy do poczęcia uznaje się 3 miesiące, choć czasem nie jest on wystarczający. W związku z tym, warto odpowiednio wcześnie przemodelować swój styl życia i zatroszczyć się o swoje zdrowie pod opieką wykfalifikowanych specjalistów z zakresu dietetyki klinicznej i położnictwa.

W ramach programu Akademii oferujemy  spotkania, podczas których dzieci zapoznają się z zasadami zdrowego żywienia, uczą się właściwie wybierać produkty spożywcze, a przede wszystkim, aktywnie spędzają czas, edukując się i bawiąc jednocześnie. Oprócz spotkań grupowych oferujemy także konsultacje indywidualne z naszymi specjalistami.

Pakiet GOTOWI DO NARODZIN

Opracowany z myślą o parach, które w bardzo świadomy sposób podchodzą do kwestii powiększeniarodziny, a także z myślą o tych, którzy na swojej drodze do upragnionego dziecka napotykajątrudności i wyboje. W ramach pakietu otrzymacie spersonalizowane plany żywieniowo-suplementacyjne oraz fachowe wsparcie dietetyków klinicznych i psychodietetyka przez cały czastrwania programu.

Sprawdź!

Żywienie dzieci i nastolatków

Gdy na świat przychodzi najmłodszy członek rodziny, rodzice stają przed trudnym wyzwaniem, jakim jest dbanie o właściwą dietę dziecka już od pierwszych dni jego życia. Wychodząc naprzeciw troskom rodziców, zachęcamy do skorzystania z usług naszych specjalistów: dietetyk kliniczny, psychodietetyk, trener żywienia, psycholog i terapeuta, którzy otoczą Was oraz Wasze pociechy należytą opieką, udzielą niezbędnego wsparcia merytorycznego i przygotują plany żywieniowe lub żywieniowo-treningowe, dostosowane do potrzeb zdrowotnych i aktywności fizycznej małych pacjentów.

Fundacja AKADEMIA ZDROWEJ RODZINY

Skorzystaj z wsparcia specjalistów w ramach programów dedykowanych dzieciom i młodzieży.

PIONA

Program żywienia dzieci.

Nasi specjaliści, przy współpracy z Fundacją AKADEMIA ZDROWEJ RODZINY, opracowali program dedykowany dzieciom z trudnościami w jedzeniu. Nasz zespół stworzony z wykwalifikowanych: dietetyt, psychodietetyk, trener żywienia i psychologa otoczy Was i Wasze dziecko opieką i przeprowadzi przez trudny proces budowania zdrowych nawyków żywieniowych. W ramach programu oferujemy konsultacje indywidualne ze specjalistami, treningi żywienia, zajęcia tematyczne dla dzieci oraz grupy rozwojowe dla rodziców.

CUKIER W RYZACH

Profilaktyka otyłości i cukrzycy wśród dzieci i nastolatków.

Program Fundacji AKADEMIA ZDROWEJ RODZINY, realizowany w lubuskich szkołach. Głównym celem programu jest edukacja w zakresie szkodliwości nadmiernego spożycia cukru i profilaktyka otyłości poprzez edukację żywieniową. Ze względu na obecną sytuację, formuła programu została zmodyfikowana i od roku 2021 będzie on realizowany wyłącznie online.

Dowiedz się więcej

KONICZYNA

Program dla nastolatków oraz dorosłych z zaburzenia odżywiania.

Jeśli szukasz specjalistów z zakresu zaburzeń odżywiania – nasze Centrum to miejsce, w którym otrzymasz wsparcie i pomoc, której potrzebuje Twoje dziecko. Nasz wyspecjalizowany zespół składający się z doświadczonego terapeuty w zakresie zaburzeń odżywiania, psychologa oraz dietetyka klinicznego, pomoże Wam przejść tę trudną drogę.

Dieta w ciąży

Żywienie w okresie ciąży ma kluczowe znaczenie zarówno dla zdrowia dziecka, jak i dla przyszłej mamy, dla której sama ciąża jest ogromnym obciążeniem. Właściwie zbilansowana dieta zapewnia dziecku optymalne środowisko do rozwoju, zaś mamę zabezpiecza przed ewentualnymi niedoborami, skutkującymi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi po porodzie. Jest to o tyle istotne, że wiele kobiet nie przygotowuje swojego organizmu do ciąży, przez co niejednokrotnie rozpoczynają ten istotny okres z nieuregulowanymi nawykami żywieniowymi oraz niewyrównanymi niedoborami witaminowo-mineralnymi.

Zadbaj o siebie w tym wyjątkowym czasie i skorzystaj z fachowego wsparcia naszych specjalistów.

Przygotowujemy spersonalizowane plany żywieniowe – żywieniowo-suplementacyjne dostosowane do potrzeb przyszłych mam. Ponadto, ciężarnym z cukrzycą oferujemy konsultacje z dietetykiem klinicznym i edukatorem w cukrzycy.

Miejsce spotkań: FoodMed Centrum, ul. Chrobrego 20 A, Zielona Góra