Strefa Pacjentów Bariatrycznych

Masz problemy z kontrolą wagi?
Decyzja o zabiegu bariatrycznym już podjęta?
Nadal wahasz się i masz sporo wątpliwości?
Zastanawiasz się jak będzie wyglądało Twoje życie po zabiegu?
Minęło już trochę czasu od zabiegu, a TY czujesz, że potrzebujesz wsparcia?

Oferta dla pacjentów bariatrycznych

  • Konsultacja z dietetykiem klinicznym ( wraz z opinią)
  • Konsultacja z terapeutą zaburzeń odżywiania ( wraz z opinią)
  • Konsultacja z psychodietetykiem

 

Fundacja http://www.akademiazdrowejrodziny.pl organizuje dodatkowo:

  • Grupy wsparcia
  • Warsztaty dietetyczne


Nasz zespół.

Dzięki wyspecjalizowanej kadrze, w której skład wchodzą dietetyk kliniczny, psychodietetyk, psychoterapeuta i terapeuta zaburzeń odżywiania, jesteśmy w stanie objąć fachową opieką wszystkich pacjentów przygotowujących się do zabiegu bariatrycznego oraz tych, którzy po operacji zmieniają swoje nawyki żywieniowe.

mgr Katarzyna Nowak

Dietetyk kliniczny, biotechnolog, edukator w cukrzycy.

W FoodMed Centrum prowadzi dział dietetyki klinicznej. Z wykształcenia dietetyk kliniczny, biotechnolog i edukator w cukrzycy.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie studiów magisterskich badała molekularne mechanizmy leżące u podstaw zaburzeń naczyniowych. W ramach programu stypendialnego uczestniczyła w badaniach nad wpływem czynników środowiskowych na DNA człowieka prowadzonych w Instytucie Genomiki i Biotechnologii na Uniwersytecie w Vila Real.

Uczestniczyła w wielu programach o tematyce prozdrowotnej organizowanych przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Specjalizuje się w dietoterapii zaburzeń gospodarki węglowodanowej i hormonalnej, a także w dietoterapii w onkologii. Prowadzi pacjentów po zabiegach bariatrycznych oraz w okresie przygotowawczym.

mgr Aleksandra Milicka

Psychodietetyk, specjalista ds. żywienia człowieka, socjolog.

Absolwentka SWPS w Poznaniu oraz UAM w Poznaniu.

Pasjonatka dietetyki klinicznej i psychologii behawioralnej. Jej motto brzmi „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Uwielbia pracę z ludźmi, do każdego przypadku podchodzi indywidualnie i holistycznie. Jej celem jest pomoc podopiecznym w powrocie do zdrowia i dobrego samopoczucia, a środkiem do jego realizacji – trwała zmiana nawyków żywieniowych.
W obszarze jej zainteresowań znajdują się jednostki chorobowe związane z nieprawidłowym działaniem układu immunologicznego oraz jelit, relacja jelita-mózg w kontekście zaburzeń psychicznych i emocjonalnych oraz psychologia jedzenia i odchudzania.
Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji, między innymi: „Dietoterapia w praktyce”, „Interpretacja wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka”, „Nietolerancje pokarmowe – diagnostyka i prowadzenie pacjenta” czy „Najtrudniejsze przypadki w gabinecie dietetyka”.
Stale poszerza i uaktualnia swoją wiedzę.

mgr Justyna Kamińska

Pedagog, psychoterapeuta, terapeuta w zakresie seksuologii

W ramach współpracy z FoodMed Centrum pracuje z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń odżywiania oraz z ich rodzinami.

Prowadzi terapie indywidualne, terapie par oraz grupy wsparcia. Pracuje z pacjentami z zaburzeniami odżywiania tj.: Anoreksja i Bulimia. Prowadzi konsultacje oraz terapie pacjentów bariatrycznych. Regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach podnosząc swoje doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Od wielu lat pracuje z młodzieżą, jest autorką wielu scenariuszy zajęć warsztatowych z zakresu seksualności dzieci i młodzieży. Organizuje warsztaty z zakresu rozwoju seksualności i samoświadomości osób dorosłych, oraz warsztaty dla rodziców z rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży.

Dla kogo?

Dla pacjentów bariatrycznych.

Co zyskujesz?

Profesjonalną opiekę wykwalifikowanych specjalistów! Zapewniamy fachową pomoc w przygotowaniu do zabiegu bariatrycznego, wsparcie terapeutyczne, spersonalizowane plany żywieniowe oraz edukację niezbędną do gruntownej zmiany stylu życia i poprawy nawyków żywieniowych.

Poszukujesz wsparcia wśród innych osób z podobnymi problemami z kontrolą masy ciała? Dołącz do naszej grupy STREFA WAGI na Facebooku! Czeka tam na Ciebie potężna dawka motywacji i mnóstwo praktycznych porad!