FoodMed Centrum

Planowanie rodziny

Podjęliście decyzje o powiększeniu rodziny? To wspaniale! Teraz musicie właściwie przygotować się do tego ważnego kroku.

Planowanie rodziny

Zmiana nawyków żywieniowych, wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej i wyrównanie niedoborów witaminowo-mineralnych istotnie wpływają, na jakość komórek rozrodczych (zarówno męskich, jak i żeńskich), płodność kobiet i mężczyzn oraz niwelują ryzyko wystąpienia powikłań ciąży i wad rozwojowych u dziecka.

Za minimalny okres przygotowawczy do poczęcia uznaje się 3 miesiące, choć czasem nie jest on wystarczający.

W związku z tym, warto odpowiednio wcześnie przemodelować swój styl życia i zatroszczyć się o swoje zdrowie pod opieką wykwalifikowanych specjalistów z zakresu dietetyki klinicznej i położnictwa.

Dla kogo?

Dla par przygotowujących się do powiększenia rodziny.

Co zyskujecie?

Profesjonalną opiekę wykwalifikowanego dietetyka klinicznego, edukatora diabetologicznego oraz położnej, którzy pomogą Wam przygotować się zdrowotnie do powiększenia rodziny, poprzez opracowanie szczegółowego planu żywieniowego dostosowanego do Waszych potrzeb i stanu zdrowia.

Usługi dietetyczne

 • Plany żywieniowe.
 • Konsultacje ze specjalistami z zakresu położnictwa i przygotowania do ciąży.
 • Edukacja dietetyczno-diabetologiczna.
FoodMed Centrum

Dieta dla rodzin

FoodMed Centrum zapewnia rodzinie kompleksowe wsparcie na każdym etapie jej rozwoju.

Dzięki wyspecjalizowanej kadrze, w której skład wchodzą dietetycy kliniczni, dietetyk sportowy, psychodietetyk i trener żywienia, doula oraz położna, jesteśmy w stanie otoczyć fachową opieką dietetyczną całe rodziny, niezależnie od wieku, stanu zdrowia, stanu fizjologicznego czy aktywności fizycznej.

Dietetyka rodzinna

Promujemy plany żywieniowe rodzinne, obejmujące zarówno dzieci, jak i rodziców, ponieważ wyznajemy zasadę, że trwała zmiana nawyków żywieniowych u najmłodszych jest możliwa tylko, gdy cała rodzina będzie prowadzić zdrowy styl życia.

Dieta dla rodzin

Dla kogo?

Dla całej rodziny (dzieci, rodzice, dziadkowie).

Co zyskujecie?

Profesjonalną opiekę wykwalifikowanych specjalistów FoodMed Centrum, którzy zapewnią fachową pomoc zarówno najmłodszym, jak i starszym członkom Waszej rodziny, a także przygotują dla Was spersonalizowane, rodzinne plany żywieniowe, jeśli macie potrzebę gruntownej zmiany stylu życia i poprawy nawyków żywieniowych.

Usługi dietetyczne

 • Plany żywieniowe indywidualne i rodzinne.
 • Konsultacje ze specjalistami FoodMed Centrum.
 • Edukacja dietetyczno-diabetologiczna.
FoodMed Centrum

Dieta w ciąży

Żywienie w okresie ciąży ma kluczowe znaczenie zarówno dla zdrowia dziecka, jak i dla przyszłej mamy, dla której sama ciąża jest ogromnym obciążeniem.

Kwas foliowy

Właściwie zbilansowana dieta zapewnia dziecku optymalne środowisko do rozwoju, zaś mamę zabezpiecza przed ewentualnymi niedoborami, skutkującymi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi po porodzie.

Jest to o tyle istotne, że wiele kobiet nie przygotowuje swojego organizmu do ciąży, przez co niejednokrotnie rozpoczynają ten istotny okres z nieuregulowanymi nawykami żywieniowymi oraz niewyrównanymi niedoborami witaminowo-mineralnymi.

Dieta w ciąży

Fachowe wsparcie żywieniowe w tym wymagającym czasie, może uchronić przyszłą mamę przed wieloma problemami zdrowotnymi, takimi jak niedokrwistość, problemy jelitowe, męczliwość, czy nadmierny przyrost masy ciała.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet właściwe przygotowanie do ciąży nie zawsze chroni kobietę przed problemami zdrowotnymi, które ujawniają się tylko w tym okresie.

Dla kogo?

Dla kobiet ciężarnych.

Co zyskujecie?

Profesjonalną opiekę wykwalifikowanego dietetyka klinicznego, edukatora diabetologicznego oraz położnej, którzy pomogą Ci zadbać o właściwe odżywienie przez cały okres ciąży i zadba o właściwą dietoterapię, gdy Twoja ciąża nie przebiega prawidłowo.

Usługi dietetyczne

 • Plany żywieniowe.
 • Konsultacje ze specjalistami z zakresu położnictwa.
 • Zalecenia żywieniowo-suplementacyjne.
 • Edukacja dietetyczno-diabetologiczna.
FoodMed Centrum

Dieta dla dzieci

Gdy na świat przychodzi najmłodszy członek rodziny, rodzice stają przed trudnym wyzwaniem, jakim jest dbanie o właściwą dietę dziecka już od pierwszych dni jego życia.

Dieta i zdrowe odżywianie dzieci jest szczególnie ważnym elementem rozwoju organizmu. Dzięki odpowiednio dobranym posiłkom Twoje pociechy będą zdrowo rosły i czuły się dobrze w swoim ciele.

Dieta dla dzieci

Wychodząc naprzeciw troskom rodziców, zachęcamy do skorzystania z usług naszych specjalistów z zakresu dietoterapii, dietetyki sportowej, psychodietetyki oraz położnictwa, którzy otoczą Was oraz Wasze pociechy należytą opieką, udzielą niezbędnego wsparcia merytorycznego i przygotują plany żywieniowe lub żywieniowo-treningowe, dostosowane do potrzeb zdrowotnych i aktywności fizycznej małych pacjentów.

Dieta dla dzieci

Dla kogo?

Dla dzieci, dla małych sportowców, dla dzieci z chorobami neurorozwojowymi, dla alergików, dla dzieci z chorobami przewodu pokarmowego i innymi schorzeniami.

Co zyskujecie?

Profesjonalną opiekę wykwalifikowanych specjalistów FoodMed Centrum, którzy fachowo zaopiekują się Waszym dzieckiem i przygotują harmonogram działań dostosowany do jego stanu zdrowia, aktywności fizycznej i preferencji żywieniowych.

Usługi dietetyczne

 • Plany żywieniowe, żywieniowo-treningowe.
 • Konsultacje ze specjalistami FoodMed Centrum z zakresu dietoterapii dzieci oraz psychodetetyki i treningu żywienia.
 • Edukacja dietetyczno-diabetologiczna.